Rozprávanie o výlete číslo 83


Osoby a obsadenie: Katka "Zelená", Iveta, Katka "Červená", Jano, Rado
Dátum: 22. 1. 2012
Trasa: Rača amfiteáter - Vypálenisko - Pánova lúka - Zbojníčka - Rača
GPS info: vzdialenosť 8,1 km; čas pohybu 1:50 h; čas prestávok 0:38 h

Prvý výlet v roku 2012 bol zasa bez Šušu. Tak sme sa dohodli, že si urobíme krátky výlet do lesov nad Račou a po výlete sa zastavíme na krátku návštevu. Namiesto Šušu sa ako zástupca rodiny zúčastnila jej sestra Iveta.

V toto nedeľné ráno nebolo už v meste po snehu ani stopy, o to viac nás prekvapilo, že na parkovisku pri amfiteátri bola poriadna čľapkanica. Najlepšie bola pripravená Lucy, ktorá hneď vytiahla návleky. Keď ale zbadala Ivetine nohavice, radšej sa návlekov vzdala v jej prospech. Ostatní sme si museli vystačiť s vysokými topánkami a čiastočne vodeodolnými nohavicami. Keď sme vošli do lesa, tak čľapkanica zmizla a čakala nás asi 10 cm hrubá vrstva snehu. V snehu bol už vyšľapaný chodník, tak sme sa bez väčších problémov po ňom vybrali.

Zo začiatku sme pomerne prudko stúpali, čo nás poriadne rozohrialo a postupne sme sa začali vyzliekať. Po pol hodinke sme už zabudli, že nám dole bola zima. Napriek tomu, že sneh bol čerstvý, nebolo až tak mokro. Modrou značkou cez Malú baňu sme prišli až na križovatku s červenou, ktorá sa volá Vypálenisko. Tu sme začali špekulovať, ktorou trasou sa ďalej vybrať. Nakoniec sme sa dohodli, že pôjdeme na Pánovu lúku. Tak sme ďalej kráčali po modrej značke, teraz už otvorenejším terénom. V tejto časti sa dosť vyzúrila výchrica, takže sme míňali pováľané stromy a vývraty. Miestami aj dosť nepríjemne fúkalo a nebolo sa kde schovať.

Keď sme prišli na Pánovu lúku, miestami začali jemne poletovať vločky zmiešané s dažďovými kvapkami. Tak sme sa usalašili v altánku, kde sme si rozložili zásoby. Sadnúť sa ale nedalo, lebo lavičky boli premočené od snehu a vody, ktorá kvapkala cez strechu. Dojedli sme teda čo sme mali a znovu otvorili debatu o smere výletu. Keďže sme chceli ísť ešte pozrieť Šušu, rozhodli sme sa vrátiť smerom do Rače. Na Biely kríž sa vyberieme niekedy inokedy...

Cestou nazad sme išli po žltej značke na rázcestie Zbojníčka a odtiaľ už len po zelenej značke späť k amfiteátru. V čerstvom snehu bolo množstvo stôp kadejakej zveri - či už srniek, zajacov, alebo psov. Žiadnu zver sme však nestretli. Zato nás dobehla skupinka asi dvanástich starších turistov, ktorí sa tiež vracali do Rače. Po asi dve a pol hodine sme sa nakoniec vrátili na parkovisko k amfiteátru.

Tam sa ale náš výlet nekončil, ešte nás čakali parádne šišky od Šusu mamy :) Dúfame, že sa Eva uzdraví, aby s nami mohla ďalej chodiť na výlety.
Túre a Šušu zdar!

Rado b


Fotky od Rada a od Jana | Zoznam výletov | Rado b