Rozprávanie o výlete číslo 82


Osoby a obsadenie: Rado, Katka "Zelená", Katka "Červená", Jano, Peťo W. s Oliverom
Dátum: 18. 12. 2011
Trasa: Červený most - Klanec - Kačín - Červený most
GPS info: vzdialenosť 10,8 km; čas pohybu 2:16 h; čas prestávok 0:41 h

Zlatú nedeľu väčšina ľudí oslavuje v kostoloch alebo v chrámoch konzumu. My sme sa vybrali do lesa! Podobne ako naposledy sme zvolili kratšiu trasu, aby sa výletu zúčastnila aj nastupujúca generácia. Ako východisko sme zvolili parkovisko pod Červeným mostom, kde sme počkali na Peťa aj s Oliverom. Katka nám doniesla vianočné koláčiky, ktoré pocukrovala skoro ako z Perinbaby :) Ale otrávené neboli, naopak. Najviac chutili malému Ološovi, ktorý koláčik dôkladne pooblizoval a potom odovzdal tatovi.

Ale keďže sme prišli na turistiku, vybrali sme sa červeným chodníkom smerom na Kačín, kde nás čakal bufet. Červenú značku sme však po pár metroch stratili (nešiel som prvý), ale bez váhania sme pokračovali dolinkou hore kopcom. Po prekonaní pár spadnutých stromov sme narazili na žltú značku, ktorá sa po pár minútach stretla s červenou. A boli sme znovu nájdení - tak sme to oslávili pitnou prestávkou. Červená značka ide potom hodný kus po asfaltke. Toto nám vyhovovalo, lebo Oliver mohol chvíľu kráčať aj po vlastných bez rizika pádu. Aj keď miestami bol na asfalte ľad, kde sme sa (po)šmýkali. V tieni boli zbytky snehu, z ktorého sme robili gule pre Olivera. Ten ich potom s radosťou rozdupal...

Po niečo vyše hodine sme dorazili na Kačín, kde sme sa v bufete trochu zohriali, najdeli a napili. Dlho sme sa nezdržali, lebo Oliverovi sa chelo spať. Spravili sme teda ešte spoločné foto so snehuliačikom a vybrali sa k autu. Katka s Jankom sa ponáhľali domov, pobrali sa späť rovnakou cestou. My ostatní sme išli pekne po asfaltke dolu kopcom k Železnej studienke. Oliver po pár minútach v nosiči zaspal a nám už nezostávalo nič iné, len kráčať a kráčať.

Keď sme dorazili k autu, Jana s Katkou už nebolo. Oproti ránu však bolo parkovisko oveľa plnšie. Jednak tu chodí veľa ľudí behať - dosť bežcov sme stretávali aj na našej trase výletu, a nedeľné poobedia na Partizánskej lúke radi trávia aj rodiny s malými deťmi. My sme ale Olivera zobrali na trochu dlhšiu prechádzku, ktorú parádne zvládol.

Na konci sme nezabudli ani na Šušu, ktorá s nami nemohla ísť, lebo ležala v nemocnici. Tak sme ju boli aspoň na chvíľu pozrieť a zagratulovať k narodeninám.
Túre a Šušu zdar!

Rado b


Fotky od Rada | Zoznam výletov | Rado b