Rozprávanie o výlete číslo 81


Osoby a obsadenie: Rado, Katka "Červená", Jano, Peťo "Lesný Duch" s Emkou
Dátum: 20. 11. 2011
Trasa: Karlova Ves - Jezuitské lesy - Dúbravská hlavica - Devínska Kobyla - Devín
GPS info: vzdialenosť 11,1 km; čas pohybu 2:34 h; čas prestávok 1:05 h

Po krásnom a dlhom babom lete nastalo koncom novembra typické jesenné počasie. Prízemný mrázik a hmla nás počkala aj na osemdesiaty prvý výlet. Naštastie nepršalo. Rozhodli sa ísť len na krátky výlet na Devínsku Kobylu.

Stretli sme sa v Karlovej vsi na zastávke električky, odkiaľ sme sa vybrali po červenej značke do lesa. Prvé metre vládala s nami cupitať aj Ema, no po pár sto metroch rada presadla na koňa. Takto sa jej to páčilo oveľa viac. Zahmleným lesom sme postupne prešli až nad Dúbravku, kde sa s nami Peťo a Ema rozlúčili. Vybrali sa na elktričku, na ktorú sa Ema neskutočne tešila. My sme si dali trochu čajíku a sladkosti a pokračovali sme v šľapaní. Čím ďalej sme išli, tým bola hmla hustejšia, ale v lese vládlo neskutočné ticho a pokoj.

Rezkým krokom, aby nám nebolo zima, sme postupne dorazili až k záverečnému stúpaniu na Kobylu. Po pár minútach sme vyšli až na vrchol, ale namiesto výhľadu na Moravu a Devín nás čakala len sivá stena hmly. Tak sme pojedli čo sme mali v ruksakoch, pofotili omrznuté stromy a vybrali sa dolu kopcom. Chvíľu nám nebolo všetko jedno, lebo cesta smerom na Devín je pomerne strmá a na listoch sa dosť šmýkalo.

Našťastie sme všetko v pohode zvládli a po pár krátkych zastávkach sme zišli až nad dedinu. Tu sa už hmla rozpustila a bolo vidno sútok Moravy s Dunajom a s hradom. Chvíľu sme sa poobzerali, odkiaľ sme to vlastne prišli a kade sa najlepšie dostaneme k autobusu. Pomedzi záhraky sme prišli až do Devína, kde sme sa cez uličky popod hrad dostali až k veľkému parkovisku. Autobus nám išiel až o pol hodinu, tak sme sa išli zohriať do bufetu na čaj s rumom.

Dúfam, že nabudúce sa uvidíme v hojnejšom počte a možno aj lepšom počasí.
Túre zdar!

Rado b


Fotky od Rada | Zoznam výletov | Rado b